Kokosy goszczą w naszych sklepach coraz częściej jako egzotyczne produkty, które są nowością oferującą wiele właściwości odżywczych. Woda kokosowa także zaczyna pojawiać się na półkach jako szybki i gaszący pragnienie napój, który może dać nam więcej korzyści niż samo ochłodzenie.

Obecnie słyszy się, że taką wodę polecają znane osoby: gwiazdy filmowe, piosenkarze, sportowcy. Można więc odnieść wrażenie, że to produkt przereklamowany i tak naprawdę nie posiadający aż tak imponujących cech, a jego zalety są mocno naciągane. Czy jednak na pewno?

Wyjątkowy skład

Woda z kokosa obfituje w wiele witamin (B1, B2, B3, B5, B6, C) oraz pierwiastki takie jak potas, magnez, wapń czy fosfor. Jej poziom elektrolitów jest prawie taki sam jak ten w osoczu naszej krwi, co czyni napój jeszcze lepiej działającym na nasze samopoczucie. Co więcej, taka woda nie posiada w sobie tłuszczu, w przeciwieństwie do mleczka kokosowego, z którym nie można jej mylić.

Niezwykłe właściwości

Woda kokosowa świetnie nawadnia organizm i pozwala poczuć się lepiej, nawet w bardzo upalny dzień – z powodzeniem zastępuje ochładzające napoje. Natomiast zawarte w niej składniki przyczyniają się do utrzymania w zdrowiu układu nerwowego i poprawie stanu włosów i paznokci, a także kości i zębów, kompleksowo je wzmacniając. Wspomaga koncentrację i eliminuje skurcze mięśni. Dzięki wodzie kokosowej utrzymany zostaje prawidłowy rytm serca, a procesy starzenia zostają opóźnione. Mówi się zatem, że ma ona właściwości odmładzające i poprawiające urodę. Chociażby w tego powodu oprócz dostarczania jej do wewnątrz można to robić także od zewnątrz – istnieją kremy z jej dodatkiem, które zazwyczaj są silnie przeciwstarzeniowe i odżywcze.

Odpowiednia dla każdego

Osoby, które chcą zdrowiej się odżywiać i próbować egzotycznych produktów, to nie jedyna grupa sięgająca po wodę z kokosa. Także pragnący schudnąć mogą bez obaw zdecydować się na jej zakup, gdyż jest ona niskokaloryczna.

Woda kokosowa, nazywana także naturalnym izotonikiem, pomaga też sportowcom po dużym wysiłku i dostarcza im niezbędnych elektrolitów. Jej wybór po treningu stanowi lepszą opcję niż słodzone napoje.

Mamy mogą także spokojnie podawać ją dzieciom, nawet tym najmłodszym, gdyż może ona wspomóc ich odporność, a także wyeliminować bakterie i wirusy, a jako że jest antyalergiczna, jej przyjmowanie jest bezpieczne.

Woda kokosowa ze względu na swoje właściwości przez niektórych nazywana jest najzdrowszym płynem na świecie, co zdecydowanie zachęca do jej spróbowania. Dla wielu osób staje się jednym z ulubionych produktów i dodawana jest do różnych posiłków, warto więc sprawdzić, czy nie przypadnie nam do gustu.